Home » Posts tagged with "Dieta"

Çfarë është dieta “Dukan”?

Këtë dietë e krijoi mjeku francez Pierre Dukan gati 10 vjet më parë, për të ndihmuar njerëzit obezë. Në bazë të dietës, e cila ndahet në katër faza, qëndron një plan i pasur me proteina dhe i varfër në kalori. Në këtë dietë nuk numërohen kaloritë, ndaj mund të konsumoni sipas dëshirës dhe në çdo moment, për aq kohë sa ajo çka hani, ka proteina, të paktën në fillim.... 
Etiketat:

Dieta katërditore me lakra turshi

Me dietën me lakra turshi mund të humbni madje edhe 2 kilogramë për katër ditë. Për këtë dietë më të preferuarat janë sallatat, mirëpo, duke pasur parasysh që dieta zgjat vetëm 4 ditë, ia vlen ta provoni – nëse për asgjë së paku e dini që keni bërë diçka të dobishme për shëndetin tuaj. Dita e parë Kafjalli: 175 gr djathë të payndyrshëm dhe një fetë bukë integrale Dreka: garniturë... 
Etiketat:

Superdieta e shtatë ditëve

Dita e parë Kafjalli: 2-3 lugë flluska tërshëre, gjysmë filxhani qumësht pa yndyrë, gjysmë luge kakao, 3 dredhëza, gjysmë molle dhe dy lugë arra Zamra: 5 biskota të thata integrale Dreka: Një pjatë supë nga karotat dhe xhenxhefili, një porcion oriz integral me perime Zamra: Një gotë puding me shije çokollate (pa sheqer), 15 kikirikë Darka: Një filet salmoni, vaj ulliri, një e... 
Etiketat:

Si të humbisni 2 kg për dy ditë

Dieta që e mbuloi botën, të cilën ju do të mund ta praktikoni. Daton që prej vitit 1967. Të dhënat më të rëndësishme që duhet t’i zbatoni është se kjo dietë bëhet në afat prej dy ditësh dhe kurrsesi nuk guxoni ta bëni në vazhdimësi. Nëse i përcillni rregullat që janë të shkruara më poshtë mund të humbni dy deri tri kile. Mëngjesin, drekën dhe darkën që ua propozojmë... 
Etiketat:

Dobësohuni shpejt me dietë mediterane

Mbajtja e dietës nuk është e lehtë dhe nuk u shkon për dore të gjithëve. Regjimi restriktiv i të ushqyerit përcillet me një uri konstante dhe me heqjen dorë nga ushqimet e preferuara, për çka shumë njerëz nuk ia dalin që të këmbëngulin në luftë kundër kileve të tepërta. Me menynë që e ka shpikur dr. Ana Bins, nutricionistja e njohur britanike, as që do ta dini se jeni në... 
Etiketat:

Dieta dobesuese qe ju ndihmon te mos merrni kilet e humbura

Te gjithe gati per te shkuar per pushime: dieta dobesuese ka funksionuar, por tani ekziston rreziku i relaksit te përditshme per te rimarre kilet e humbura. Si te evitojme kete efekt te pakenaqshem . Te beni sa me shume aktivitete dhe te limitoni sasine e ushqimeve : flasim per teprime, por ajo qe ka me shume rendesi eshte sasia dhe cilësia e asaj se cfare konsumojme. Athere tek cila ushqime te përqendrohemi... 
Etiketat:

Dieta për të arritur trupin e përsosur brënda natës

Mbase ju duket e pamundur por gjatë natës, gjatë kohës së gjumit ju mund të arrini trupin perfekt. Tani, le të jemi më të qartë! Normalisht që ju nuk mund ta arrini një gjë të tillë për një natë, por ju gjatë natës mund të harxhoni kalori. Dieta e re e quajtur “Hibernation diet” pritet ta kërcënoj renomenë e dietës Atkinson, duke shfrytëzuar një zbulim krejt të ri... 
Etiketat:
© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress