Tag: diete

Si të dobësohemi

Përpiquni të hani ushqime të pasura me melatonina. Melatonina gjendet në mënyrë të natyrshme në disa Fruta dhe është më e dobishme për të rinjtë Melatonina gjendet në disa fruta dhe perime …

Dietë anticelulit

E Hena Mengjesi: nje filxhan qumesht pjeserisht te skremuar (200 ml); 4 fette biscottate; 150 g di kumbulla te thata Pas mengjesit: nje gote me leng boronice pa sheqer (150 ml) Dreka: 80 g …

Dietat me molle

Dietat me mollë. Frazeologjia angleze e përshkruan këtë frut kështu: “Një mollë në ditë, i thotë mjekut ik”, që do të thotë se efektet e saj janë të shumta dhe mjaft kurative. Në bazë të një …