Home » Posts tagged with "floke"

Si të keni flokë që shkëlqejnë

Keni dëshiruar gjithmonë të keni flokë që shkëlqejnë por pavarësisht të gjitha përpjekjeve nuk ja keni dalë? Sa tipe të ndryshme shamposh keni provuar por asnjë rezultat? Ne do ju këshillojmë një maskë natyrale e cila do ju ndihmojë të flokë që shkëlqejnë nga shëndeti. Ajo që ju nevojitet për këtë maskë flokësh janë vetë tre ingridientë që secili nga ne lehtësisht... 
Etiketat:

Si t’a largoni çamçakezin nga flokët!

Të gjithëve na ka ndodhur të na ngatërrohet camcakëzi nëpër flokë, por mënyrat e vetme kanë qënë tërheqja e tij ose në rastin më të keq dhe prerja e flokëve. Një mënyrë tjetër shumë efikase përmes së cilës camcakëzi largohet lehtësisht është: Mjafton ta lyeni pjesën e flokëve me vaj, lëreni rreth 10 minuta dhe më pas ai do largohet shume lehtë.  Read More →
Etiketat:

Disa mënyra se si të keni flokë të shëndetshëm

Flokë të ashpër, të dëmtuar, që këputen mund të krijohen për shkak të rrethanave të ndryshme të cilat mund të ndikojnë në vetë-besimin tuaj. Zbuloni disa sekrete se si mund të kujdeseni për flokët tuaj që ato të jenë më në formë se asnjëherë. Kujdesuni për flokët por mos e teproni! Kujdesuni për flokët tuaj por mos e teproni, ashtu si çdo pjesë e organizmit edhe lëkura... 
Etiketat:

Si të keni stilin modelin e flokëve që dëshironi

Është shumë e rëndësishme për një femër që në momentin e parë që ajo hyn në një mbrëmje të vishet dhe të duket ashtu siç ajo dëshiron. Prandaj është shumë e vështirë të bësh dallimin ndërmjet një studenteje dhe një femre biznesmene të cilat kanë një stil shumë të ndryshëm në jetën e tyre. Kështu që në momentin e parë që ato hynë në një sallon, parukieres... 
Etiketat:

Ju bien flokët? Ja zgjidhja!

Ja tetë shkaqet kryesore të rënies së flokëve dhe mënyrat e mjekimit të tyre. 1.Telogen effluvium Ky çrregullim paraqitet zakonisht pas shtatzënësisë, pas ndonjë ndërhyrjeje kirurgjike, humbjes së madhe në peshë, por edhe pas stresit. Flokët bien me të madhe çdo ditë. Mund të jetë edhe pasojë e ndonjë ilaçi, sikur që janë p.sh. antideoresivët.  Read More →
Etiketat: ,

Dëshirë për bukuri natyrale? Zgjidh kozmetikën që bën për ty

Fytyrë, trup dhe flokë: zbulo recetat tona, që mund të realizohen në kushtet e shtëpisë. Për të qenë e bukur natyralisht! Maska pastruese ekologjike Lëkurë e yndyrshme duhet të trajtohet me delikatesë, për të mos e përkeqësuar situatën Zgjidhja Një maskë pastruese dhe forcuese, që shkëlqen ngjyrën, ndalon prodhimin e yndyrës, frenon formimin e pikave të zeza, zvogëlon poret... 

Vaji i Ullirit është i mirë për lekurë dhe flokë

Vaji është i lehtë dhe ushqen lëkurën. Thuhet që gjithashtu zhbën dëmet e shkaktuara në lëkurën tuaj nga sapunët, uji me klor e gjithashtu edhe ndotësit kimik. Përmban antioksidant që mbrojnë lëkurën tuaj nga degjenerimi i shkaktuar nga ekspozimi ndaj diellit. Thënë ndryshe të mbron nga mplakja. Provoje dhe shiko nëse funksionon edhe për ty. Bëj masazh vendeve ku ke lëkurë... 
© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress