Home » Posts tagged with "floket"

Disa modele të thjeshta për flokët kur zgjoheni vonë në mëngjes

Jeni me vonesë dhe nuk keni aspak kohë të merreni me flokët tuaja? Ajo çfarë ju nevojitet është një model flokësh i thjeshtë dhe i lehtë për tu bërë. Nuk ju nevojiten më tepër se 5 minuta për të bërë një model të këndshëm që ju të ndjeheni më të sigurta dhe më të rregullta. Për më tepër ndiqni videon e mëposhtme që të krijoni një ide të saktë. .youtube_sc iframe.yp{display:none;}The... 
Etiketat:

Ngjyrat më të preferuara të flokëve për këtë verë

Pasarelat e modës nuk tregojnë vetëm atë çfarë ju duhet që të veshni në një sezon të caktuar por tregojnë dhe bukurinë e trupit tuaj, linjat etj. Ngjyrat për sezonin veror 2014 do të jenë ato natyrale dhe që të japin një ndjesi pushimesh dhe relaksi. Po ashtu dhe për flokët do të mbizotërojnë ngjyrat e arta që bien lehtësisht ne sy në ambjentin ku ju jeni. Bjonde dhe kafe... 
Etiketat:

Sa herë duhet ti lajmë flokët gjatë javës?

Shpesh herë na ndodh që të kemi probleme me flokët. Aq shumë mund të stresohemi nga flokët e yndyrshëm saqë shumë femra arrijnë ekstremet duke i larë flokët çdo ditë. Ne mbase nuk e dijmë që nuk është e mirë larja e përditshme e flokëve. Edhe pse larja dallon nga tipi i flokëve, larja e përditshme është një gabim shumë i madh. Kjo mund të çojë deri në irritimin e lëkurës... 
Etiketat:

Maskë për flokë të thatë

Flokët e dëmtuar, janë shumë të ndjeshëm dhe herë pas herë ju këshillojmë të aplikoni ndonjë maskë kundër tharjes së tyre. Flokët e thatë kanë tendencën të krijojnë maje të dyfishta. Për të evituar flokët e thatë sot do ju sugjerojmë maskën perfekte. 1 verdhë veze -1 lugë vaj ulliri -1 lugë gjelle lëng limoni Përgatitja: Përzieni të gjithë përbërësit e mësipërm... 
Etiketat:

Gjestet e duhura për flokë të shëndetshëm

Për të pasur flokë të shëndetshëm, ju duhet të kujdeseni për ta me anë të disa stileve të thjeshta jetese dhe rutinës së përditshme. - Pas shampos, shpëlajini flokët me ujë të ftohtë, kjo do t’i bëjë ata më të fortë. - Kur lani flokët gjithmonë filloni duke këmbëngulur butësisht të liroj nyjet, dhe pastaj ngjituni në rrënjë. Ky veprim do të shmangë thyerjen... 
Etiketat:

Këshilla dhe truke për ndriçim e flokëve

Pushimet janë të bukura për të gjithë ne, plot relaksim, largimi i vëmëndjes nga puna, hallet dhe streset e përditshme që na shoqërojnë gjatë gjithë vitit. Flokët mund të përfitojnë nga efekti i rrezeve të diellit dhe mund të marrin një ngjyrë te shndritshme dhe të bukur prej ari e cila do të nxjerr në pah vlerën e vërtetë të flokëve tuaj. Për të bërë këtë efekt sa... 
Etiketat:

Flokët me yndyrë, ja çfarë duhet të bëni…

Flokët e yndyrshme janë problemi numër një  për çdo femër. Nëse keni dëshirë të keni flokë të shëndetshëm dhe jo që bëhen direkt me yndyrë. Merrni disa pika lëng limoni dhe i përzieni me një gotë kos natyral me 0% yndyrna. E përzieni masën, dhe e aplikoni vetëm mbi rrënjën e flokut. E mbani për 15 minuta. Pastaj e lani kokën si zakonisht me shampo dhe me krem. Këtë... 
Etiketat:
© 2014 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress