Home » Posts tagged with "lodhja kronike"

Shkaqet e lodhjes kronike

Shprehitë tuaja të përditshme nuk kanë ndryshuar, por sërish ju ndiheni të lodhur. Zbuloni se cilat mund të jenë shkaqet Ndiheni të dobët, pa energji dhe gjallëri? Ndoshta shprehitë tuaja ditore nuk kanë ndryshuar, por sërish ju nuk arrini të kuptoni se cilat janë shkaqet e kësaj lodhjeje kronike. Zbulojini më poshtë.  Read More →
Etiketat:

Sindroma e lodhjes kronike

Për një nga sëmundjet më kontroverse në kohët moderne, sindromën e lodhjes kronike, nuk ekziston ndonjë test apo mënyrë e shërimit. Shkaqet edhe me tutje nuk bëhen të ditura nga e cila vuajnë rreth 5 për qind të njerëzve. Lodhja kronike rritet edhe pas përpjekjeve më të vogla, mungesë të përqendrimit dhe ndërrimi i shpeshtë i disponimit, prandaj në të shumtën e kohës ata... 

Uthulla e mollës është e shëndetshme

Uthulla e mollës është shumë e shëndetshme dhe ajo duhet të jetë pjesë përbërëse e ushqimit ditor. Ja disa receta të cilat janë treguar shumë të suksesshme në shërimin e disa gjendjeve dhe sëmundjeve. Kundër lodhjes kronike Të përzihen tri lugë të uthullës së mollës në një gotë mjaltë, dhe për çdo mbrëmje të merren nga dy lugë të kësaj përzierje, ose, një lugë... 
© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress