Home » Posts tagged with "maske"

Maskë me mazë qumështi për lëkurë me shkëlqim

Përbërësit; 1 filxhan me mazë qumështi 3 lugë gjethe trendafil i eger Përgatitja; Hidhni gjethet e freskëta të trendafilit të egër në mazën e qumështit të cilen e keni vendosur në zjarrë të ngadalë. E lini sërish të qëndrojë masen në zjarr të ngadalë duke e përzier për rreth 30 minuta. Pas kësaj e lini masen të ftohet dhe pastaj vendosni masken në fytyrë. Kjo recete... 
Etiketat:

Maskë me qumësht për lëkurë me shkëlqim

Përbërësit; 3 lugë qumësht 1 lugë lëng limoni 1 lugë hudhra të shtypura Përgatitja; Në një tas hidhni përbërësit me radhë. Merrni hudhrat heqni levozhgen dhe shpejt i shtypni mirë. Hidhni dhe hudhrat tek pjesa tjetër ku janë dy përbërësit e tjerë dhe përzieni mirë deri sa të jenë shkrirë me njëri-tjetrin. Vendosni masken në fytyrë dhe e lini deri sa të thahet. Kjo maskë... 
Etiketat:

Maskë me miell tërshëre për lëkurë të lëmuar

Përbërësit; 2 lugë miell tërshëre 2 lugë kos 1 lugë lëng limoni. Përgatitja; Merrni domaten heqni lëkuren dhe priteni ë copëza të vogla. Hidhni domaten në një tas dhe siper saj hidhni me radhë kosin dhe lëngun e limonit. Përzieni sërish mirë masken dhe vendoseni në fytyrë. Vendoseni mirë deri sa të krijohet një tip shtrese, e lini trajtimin të qëndrojë 20 minuta dhe pastaj... 
Etiketat:

Maskë me fara luledielli

Përbërësit; 3 lugë fara luledielli Qumësht sa për të zbutur farat Përgatitja; Merrni farat e lulediellit, heqni levoret dhe pastaj hidhni në një tas. Hidhni siper tyre qumësht dhe i lini të qëndrojë gjatë gjithë natës. Vendoseni në blender në mëngjes dhe hidhni pak shafran mbi të. Lyeni fytyren me receten e përgatitur vetem ditën, kjo maskë është zgjidhja përfekte për ato... 
Etiketat:

Maskë me patate dhe limon për një lëkure me shkëlqim

Përbërësit; Lëng patateje Lëng limoni Përgatitja; Përzieni të dy lëngjet në të njëjten sasi. Me locionin e përgatitur lyeni të gjitha ojeset e trupit që ekspozohen ndaj diellit. E lini locionin të qëndrojë 15 minuta deri sa të thahet paksa. Shperlani trupin dhe fytyren me ujë. Kjo recete e përgatitur në shtëpi do t’ju ndihmojë të heqni ngjyren e errët të krijuar nga rrezet... 
Etiketat:

Maskë me qumësht

Banjot me qumësht janë shumë të njohura për efektine  tyre lëmues. Mos harroni se qumështi është një ndër përbërësit kryesor me të cilen krijohet produktet e ndryshme kozmetike me të cilat trajtoni fytyren tuaj dhe e rigjeneroni atë duke i dhënë një pamje të freskët. Përbërësit; ¼ filxhan pluhur organik me qumësht Ujë Përgatitja; Në një tas hidhni qumështin pluhur dhe... 
Etiketat:

Qetesoni fytyren me maskë me kos dhe banane

Përbërësit; 1 banane 2 lugë kos me yndyrë 1 lugë mjaltë Përgatitja; Kjo maskë fantastike, relaksuese dhe shumë efektive krijon për ju në të njëjten kohë edhe një mëngjes të shijshëm. Merrni bananen, heqni lëkuren dhe shtypeni mirë me lugë deri sa të bëhet në formë pureje. Hidheni bananen në një tas dhe më pas hidhni siper dy lugë kos me yndyrë dhe plot vitamina. Në fund... 
Etiketat:
© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress