Home » Posts tagged with "Meshkujt"

Si duhet të jenë meshkujt për të pasur femrën që dëshirojnë përkrah!?

Kjo këshillë vlen për të gjitha çunat që kërkojnë të duken seksi dhe të kenë përkrah vajzën e duhur. Mos buzëqeshni shumë, por dukuni të menduar dhe seriozë. Kurse për femrat, krejt e kundërta. Femrat mendojnë se burrat e lumtur janë shumë më pak tërheqës sesa ata me shprehje të fytyrës që reflektojnë krenari apo që lënë të kuptohet se kanë bërë diçka gabim dhe... 
Etiketat:

Këshilla për meshkujt

Burrat shpesh here e neglizhojne kujdesin per lekuren. Ata mund te kujdesen per formen fizike/sportin, per floket, per veshjen, po kur vjen puna per lekuren nuk jane shume te vemendshem. Ata kane 20% Yndyre me shume se femrat dhe si pasoje lekura e tyre grumbullon me shume papasterti. Pirja e duhanit dhe alkolit u shumefishon atyre problemet e lekures.  Une po ju jap disa receta per maska fytyre. Lekure... 
Etiketat:

Meshkujt dhe femrat nuk qajnë njëlloj

Femrat të qarën e kanë të kushtëzuar biologjikisht, kështu që ato gjatë jetës “lëshojnë” dukshëm më shumë lot se meshkujt. ndërsa me kontrollin mikroskopik mund të vërehet edhe dallimi gjinor në ndërtimin e gjëndrave të lotëve, shpjegojnë shkencëtarët. Duke studiuar dallimin, konkret në mes lotëve mashkullorë dhe femërorë dhe lotëve në përgjithësi, kanë... 
Etiketat:

Meshkujt janë më të dobët se femrat

Një studim i fundit i bërë nga shkencëtarë të mëdhenj ka zbuluar se meshkujt janë me të dobët në memorie se femrat. Kjo gjë ndodh pikërisht në periudhën që ato fillojnë dhe plaken, femrat kanë një aftësi më të gjatë për të mbajtur mend, ndërsa meshkujt harrojnë dhe gjërat me thëlbesore. Autoret e studimit kanë vënë re se 19 % e burrave u preken nga humbja e lehtë e... 
Etiketat:

Meshkujt dashurohen tri herë më shpejtë se femrat

Studimi i ri nga Universiteti i Pensilvanisë konfirmon se meshkujt bien në dashuri tri herë më shpejt se femrat. Femrat janë më pragmatike kur bëhet fjalë për dashuri, ndërsa fjalën të dua ju duhet më shumë kohë për ta thënë se sa që ju duhet meshkujve. Meshkujt shpesh pas takimit të parë e vendosin nëse ajo është e vërteta, ndërsa femrat bien në dashuri për një kohë më... 
Etiketat:

Meshkujt që mashtrojnë, më të rrezikuar nga infarkti

Sulmet në zemër janë më të shpeshta te meshkujt që mashtrojnë, por ende i tërheqin bashkëshortet e tyre, ndërsa shkaku më i besueshëm i kësaj është ndjenja e fajit, por edhe stresi, ka vërtetuar hulumtimi. Meshkujt që mashtrojnë nuk rrezikojnë vetëm martesën, por edhe shëndetin, pohojnë shkencëtarët. Rreziku që do të përjetojnë sulm në zemër është më i madh kur meshkujt... 
Etiketat:

Meshkujt e thojnë të parët fjalën “TË DUA”

Shumica e njerezve mendojne se në lidhjet e dashurisë, fjalën magjike “të dua” të parat e thonë femrat, mirëpo një hulumtim i realizuar së fundi ka treguar se emocionet, nëpërmjet fjalëve, të parët i shprehin meshkujt. Sipas ekspertëve britanikë, meshkujt fillojnë të mendojnë për t’i shprehur ndjenjat e tyre shtatë javë para femrave dhe po në këtë periudhë thonë “të... 
Etiketat:
© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress