Home » Posts tagged with "orgazma"

Te shtireni ne orgazem: e drejte apo e gabuar?

Disa femra mendojne qe eshte me mire te shtireni, te tjerat jo .. por kush nuk ka te drejte dhe kush ka te drejte ? Jeni pro ose kundra shtirjes se orgazmes ? Femrat e mendojne ne nej menyre ndryshe mbi kete ceshtje dhe shpesh opinionet e tyre ndryshojne dhe ne lidhje me situaten qe perjetojne. Sigurisht eshte e pamundur te jepni nje gjykim perfundimtare, por ju propozojme disa motivime te mira per... 
Etiketat:

Te shtiresh ne orgazem nuk i ben mire trupit dhe ciftit

Orgazma jo gjithmone arrihet , prandaj shume femra shtiren ne momentin qe bejne seks me partnerin. Kjo eshte nje sjellje qe mund te shkoj mire me seksin okazional, ku eshte mjaft natyrale qe nuk arrihet orgazma sepse dy trupat nuk njihen mire.Ne kete rast nuk ka besim dhe mund te jeni dhe te pire, por ne lidhjet ne cift sigurisht qe gjerat ndryshojne shume . Nuk eshte per te qeshur, por kur shikon... 
Etiketat:

Po marr pozicionin e orgazmës

Cilido qoftë sexual level-i ynë (nga fillestare në supereksperte), të gjitha ne kemi një pozicion shumë personal për të pasur orgazmë të garantuar. Deri sa… Ndodh, që ç’ke me të: me kalimin e ditëve, ai pozicion që dikur na garantonte orgazmën nuk funksionon më. Por nëse mekanizmi ngec, për shkak të stresit, rutinës apo të një partneri të ri, nuk duhet të të kapë paniku.... 
Etiketat:

Orgazma, ndjenja pushtuese

Cfare ndodh gjate orgazmes ne trupin tone? Fjala orgazem buron nga fjala greke “orga” qe do te thote pasion i vrullshem. Kjo ndjenje ndodh pas fazes se ngacmueshmerise se larte dhe zgjat disa sekonda. Behet fjale per per ndjenjen me intensive te kenaqesise qe mund ta perjetoje nje njeri. Pas kesaj stuhie sensuale pason nje faze e relaksimit, nje kenaqesi e brendshme dhe nje ndjenje lehtesimi.  Read More →

10 fakte që nuk i dinit rreth orgazmës

Rezultatet e orgazmës në kontraktimet e muskujve dhe funksionin e zemrës. Orgazmat janë si një mister disi i patreguar. Askund tjetër më shumë se në shtëpi, nuk është i ndjeshëm ky fakt, kur ju filloni ta përjetoni e të kërkoni deri të fillojmë të shikojmë deri përkufizimin e saj dhe të kuptoni se ka gati 30 mënyra të ndryshme për të përshkruar vetitë e saj fizike dhe emocionale.  Read More →

Sekretet seksuale

Në lidhje me seksualitetin, Kina, ka shumë gjëra për të treguar, siç është Tao, një mbështetje (praktikë) globale mbi marrëdhëniet seksuale që preferojnë çiftet. Bashkimi midis Yin dhe Yang është zëvendësimi i nocionit të perfomancës seksuale me atë të energjisë. Ka ardhur momenti të shijosh kënaqësinë duke zbuluar “praktikat kineze të dashurisë”. Parimet... 

Ndaloni të kërkoni pikën – G

Hulumtimet e zbatuara deri tani në pikën famoze –G, në zonën erogjene të femrës, ka treguar se ajo megjithatë nuk ekziston. Madje 1.800 femra të përfshira në studim e kanë vërtetuar atë teori duke pohuar se ajo është fryt i imagjinatës të krijuar nën ndikimin e mediave dhe terapeutëve seksual. Derisa meshkujt pa sukses e kanë kërkuar, femrat dëshproheshin që nuk e kanë. Fjala... 
Etiketat: ,
© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress