Home » Posts tagged with "Parandalimi i kancerit të fytit"

Disa baktere janë të dobishme për shëndetin

A e dini që në trupin tuaj gjenden 100 trilion baktere?  Sipas një lajmi të publikuar në adresën Forbes.com shkencëtarët besojnë që bakteret janë shumë të rëndësishme për shëndetin. Duke theksuar që bakteret e mira ndihmojnë në shërimin e sëmundjes së sheqerit, na mbrojnë nga azmat, në sistemin imunitar dhe madje luajnë një rol mbrojtës ndaj kancerit të fytit shkencëtarët... 
© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress