Home » Posts tagged with "pikat e zeza"

Kripa lufton pikat e zeza dhe papastërtitë

Hidhen katër grushte kripë deti e shtypur në mënyrë që të krijohen shumë kokrriza të vogla për të fërkuar lëkurën në mënyrë delikate. Më pas hidhet gjysmë gote vaj ulliri. Përzierja përhapet në të gjithë trupin menjëherë pas dushit të ngrohtë, atëherë kur poret janë të zmad­huara duke insistuar në zonat e ashpra (bërrylat, gjunjët e thembrat). Pas fërkimit... 

Pastrimi i poreve

Mënyra më e mirë që ta pastroni tërësisht lëkurën e hundës, fytyrës ose mjekrës, është që të përdorni shirita specialë kozmetikë për pastrimin e poreve. Sekreti qëndron që këto shirita t’i vendosni në lëkurën e lagësht (pas larjes mos e fshini fytyrën me peshqir). Ndërsa për ta penguar shfaqjen e miteserëve, përdorni preparat për pastrimin e lëkurës me bazë... 

Qeskat e syve

Ne disa raste qeskat e syve vijne si pasoje gjenetike, dhe per kete arsye nuk mund te bejme dot gje, por ka dite te cilat keto shenja behen me te dukshme. Keshtuqe cfare mund te bejme pervecse te “flejme me shume”? Fillimisht pastroni fytyren edhe nga pikat e zeza.Ne kete rast keshillohet nje gote uje te vaket ku te keni shrire pak maja birre! Sigurisht qe  nuk ka nje shije te mire. Ne... 
© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress