Home » Posts tagged with "Seks"

6 shprehi të shëndetshme për seks të mirë

Shëndeti i mirë dhe seksi i mirë përputhen me njëri-tjetrin. Prandaj, nëse dëshironi seks të zjarrtë, patjetër duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj. Pini jogurt Pini çdo ditë së paku 200 gramë jogurt me sa më pak yndyrë. Jogurti shton epshin, andaj shumë lehtë do të jeni të gatshëm për seks, por është edhe burim i shkëlqyeshëm i proteinave të cilat përmirësojnë metabolizmin... 
Etiketat:

Sa më shumë – aq më mirë: Bëhuni të mençur dhe bëni seks!

Tashmë është dëshmuar që seksi është i mirë për relaksimin nga stresi. Mirëpo, hulumtimi më i ri ka treguar edhe një përparësi të këtyre aktiviteteve të kënaqshme. Seksi mund të përmirësojë punën e trurit, ka zbuluar një hulumtim më i ri i bërë, tek kafshët, i cili është botuar në revistën “Brain Research”. Në këtë hulumtim, transmeton Telegrafi, shkencëtarët... 
Etiketat: ,

Doza përkëdhelëse për trupin tim

Vetëqetësimi nuk është as i dëmshëm për shëndetin dhe as ‘nuk konsumohesh’ e nuk bën fëmijë më vonë. Vetëqetësimi nuk është vetëm totalisht normal por të ndihmon të njohësh trupin tënd, të ndiesh se çfarë të bën mirë. E mbi të gjitha: është qejf. Në të njëjtën kohë është e rëndësishme të mos vihesh nën presion: Jo çdo djalë pasi mbush 13 vjeç... 
Etiketat:

Seksi anal thyen monotoninë në seks

Mos u mashtroni se seksi anal mund të jetë kënaqësi vetëm e meshkujve. Ai, gjithashtu, mund të jetë shumë stimulativ edhe për femrat! Anusi ka plot nerva dhe femrat mund të përjetojnë orgazëm vetëm shkaku i kënaqësive që sjell seksi anal për to… Filloni ngadalë  Jepni vetes kohë për relaksim dhe për eksperimente. Bisedoni me partnerin – ky është çelësi që çon te... 
Etiketat: ,

Seks, sonte dhe përgjithmonë

Çfarë dëshironi më tepër: vetëbesim, komunikim dhe sigurisht kënaqësi. Çfarë dëshironi me pak: pasiguri, kompleks dhe këshillat e ndërlikuara që nuk mund të ndiqni. Këtu do të gjeni udhëzuesin më modern dhe më realist në mënyrë që të arrini në nirvana në krevat. Tre pozicione para përfundimit Megjithëse kalonin orë të tëra në krevat, protagonistet e serialit “Sex... 
Etiketat:

Disa menyrat per te joshur partnerin me shpejt

Mos vish kemishe nate pasi te kesh bere nje dush. Thjesht mbulohu me nje peshqir, mundesisht te shkurter, pa fshire pikat e ujit te mbetura ne lekure. Lereni qe peshqiri te tregoje pjeset me magjepsese te trupit tuaj. Beni ecjen tuaj sa me shume seksi. Nuk eshte e lehte qe nje femer qe ka plote detyrime familjare te kete shume kohe per t’u kujdesur per veten e saj.  Read More →

Seksi i mëngjesit rrit disponimin

Seksi i mëngjesit është shumëfish i dobishëm edhe për meshkuj edhe për femra, ka treguar hulumtimi i zhvilluar në Britani të Madhe. Ende nuk i keni “hapur sytë”, pushoni në shtratin e përbashkët, deri te koha e ngritjes kanë mbetur edhe gjysmë ore… Shfrytëzojeni këtë kohë për seks fantastik të mëngjesit, shkruan “Daily Mail”.  Read More →
© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress