Home » Posts tagged with "SEMUNDJET KRONIKE TE VESHKAVE"

Shkaqet e semundjeve te veshkave

Kryesisht semundjet e veshkave jane akute (te menjehershme) dhe Kronike(te vazhdueshme). Semundjet akute te veshkave nenkuptojne nje humbje te menjehershme ose te shpejte te funksionit pastrues te veshkave, pra veshkat behen te paafta te nxjerin nga trupi I njeriut lengjet e teperta dhe bashke me to edhe produkte te tjera te panevojshme me per organizmin, sic jane kriperat minerale, apo substance... 
© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress