Home » Posts tagged with "Stërvitje"

Kakao para stërvitjes

Pijet e pasura me përbërës nga kakao mund të jenë të dobishme edhe për personat e mbipeshë, bëjnë të ditur studimet e reja australiane. Një hulumtim i zhvilluar në rreth 20 personat të mbipeshë të moshës 55-vjeçare ka rezultuar me uljen e presionit të gjakut për mesatarisht 14%, ndërsa vetëm komponentin diastolik deri në 68%. Rezultatet janë vërejtur te personat të cilët... 
Etiketat: ,

15 minuta për një trup solid dhe të fortë

// < ![CDATA[ story_id = '62039'; // ]]> Për t’ju ndihmuar të keni një trup në formë, ja ku ju demonstrojmë tre ushtrime të thjeshta që do t’ju tendosin, forcojnë, harmonizojnë dhe kalisin ijët, vithet dhe kofshët. Kjo rutinë ju merr vetëm 15 minuta në ditë dhe kërkon vetëm një shtangë dore dhe disa litarë gome. Rekomandohet që ju t’i bëni këto ushtrime... 
© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress