Tag: Uthulla

Uthulla e molles dhe dobite e saj

Uthulla e molles ne perberjen e saj posedon 19 deri 22 minerale te rendesishme per rritje, riperterije dhe kujdes ndaj organizmit: kalium, natrium, magnez, kalcium, fosfor, squfur, hekur. …

Çaji nga selino, shpejtojeni tretjen

Kinezët pinë çaj nga selino për largimin e lëngjeve të tepërta. Nevojiten 300 gramë selino të freskët, një qese të çajit të zi dhe pakëz mjaltë. Lajeni selinon dhe e preni imët. Së bashku …