Home » Posts tagged with "vaj ulliri"

Vaji ullirit produkti magjik i bukurisë suaj

Vaji i ullirit është një nga mënyrat më natyrale për të lëmuar dhe zbutur lëkuren tuaj. Falë aftësisë së tijë zbutëse vaji i ullirit mund të kombinohet me përbërës nga më të ndryshmit për të sjellë tek ju efektin më të mirë. Përbërësit; Vaj ulliri Një të verdhë veze 1 lugë mjaltë Një peshqir i lagur Përgatitja; Merrni vajin e ullirit hidheni në një tas, më pas... 
Etiketat:

Hiqni kilet e tepërta duke pirë vaj ulliri

Kur shpikesi i dietes se popullarizuar Shangari-La, Seth Roberts, perndryshe profesor i psikologjise, ka krijuar konceptin e vet, i cili sillet rreth te ashtuquajturave “kalori te pahijshme”, te gjithe kane menduar qe eshte i cmendur. Roberts nuk ka lejuar qe kjo te pengoje studimin e tij dhe dieta e tij nje dekate te tere dhe me vone gezon nje shkalle te larte te suksesit. Kjo diete... 
Etiketat:

Këshilla të dobishme për duar

Me ardhjen e ditëve të ftohta, gjatë dimrit, duart tona janë më të ndjeshme, prandaj kanë nevojë edhe për një kujdes më të madh. Në lëkurën e ndjeshme të duarve më së pari shihen pasojat e të ftohtit dhe ajrit të thatë në ambientet tona jetësore. Të gjithë pajtohen se duart dhe thonjtë flasin shumë për një person dhe, meqë me shtrëngimin e duarve realizojmë kontaktin... 

Floke te shendritshme

Te kemi floke te shendetshem, te fort dhe te shndritshem? Per shume femra mund te jete vetem nje enderr: ne fakt duhet te perballen me majat e dyfishta, floke qe keputen dhe te thate. Per floke te shendetshme te forta me se shumti dhe me i mire eshte vaji i ullirit, mund te perdoret ne  mbremje perpara se te flini, apo duke i krehur floket me nje kreher me dhembe te medhenj. Pastaj ne mengjes lani... 
Etiketat: , ,
© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress