Home » Posts tagged with "vitamina E"

Tete vitaminat e domosdoshme per shendetin e grave

Vitamin B9– Ndryshe njihet si acid folik dhe eshte shume e dobishme per zhvillimin e sistemit nervor qendror. Vitaminat jane te dobishme per te gjithe, por ka disa qe duken sikur jane krijuar enkas per femrat. Organizmi femeror tregon nje nevoje me te thesuar per 8 vitamina specifike. Le te shohim se kush jane, ku gjenden dhe perse jane kaq te rendesishme.  Read More →

Vaji i ullirit mbron cilësinë mishit dhe produkteve

Në studim e fundit, shkencëtarët kanë zbuluar se antioksiduesit e grupit të polifenoleve, të cilat janë pjesë të vajit të ullirit, mbrojnë cilësitë e mishit dhe produkteve të tjera. Ka efekte pozitive dhe veprime parandaluese të ullinjve dhe vajit të ullirit, shkencëtarët Australianë dhe Argjentinas, pas një studimi të përbashkët, listes ju është shtuar edhe një efekt... 
© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress