Home » Posts tagged with "Xhenxhefili"

Xhenxhefili e parandalon kancerin

Sipas një hulumtimi amerikan ekstrakti i xhenxhefilit i parandalon qelizat e kancerit qe te ushqehet, prandaj është i dobishëm ne parandalimin e kancerit, e sidomos te kancerit ne vezore. Përndryshe xhenxhefili ka efekt shërues edhe ne lukth dhe ne zorre, ku luan rolin e antiseptikut, por edhe e shpejton tretjen dhe përpunimin e ushqimit.  Read More →
Etiketat: ,

Xhenxhefili kundër celulitit

Tashmë po mendon për një kurë efikase që të luftosh celulitin e urryer. Tani vrapo në kuzhinë dhe përgatit xhenxhefilin, i cili është një aleat mjaft i mirë në luftë kundër celulitit të vjetër, sepse stimulon mikro-qarkullimin.  Read More →
Etiketat: ,

Mëlmesat i ngrohin duart dhe e forcojnë trupin

Nëse në të ftohtë ndjeni dridhje të dhimbshme në gishtat e duarve dhe këmbëve, shpëtimin mund ta kërkoni në bimë mjekësore që nxisin qarkullimin. Studimet mjekësore kanë treguar se edhe disa ushqime të përditshme, siç janë specat e djegës ‘chilli’ e përmirësojnë qarkullimin e gjakut dhe kështu e zvogëlojnë ndjenjën e të ftohtit dhe të mërdhiturit. Qarkullimi i mirë... 
© 2017 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress