Te parandaloni njollat e fytyres qe krijohen nga dielli

Te parandaloni njollat e fytyres qe krijohen nga dielli

Ja dy metoda natyrale per te parandaluar shfaqjen dhe ne mirëmbajtjen e lekures tuaj:

Zgjidhjet natyrale

Leng limoni
Ju ndihmon te parandaloni daljen e njollave qe shkaktohen nga dielli, por mund te shfaqet dhe si zgjidhje kunder produktive nese nuk perdoren per dite kremra mbrojtes per fytyren dhe kur nuk shkoni ne det. Lengu i limonit tenton te forcoje ndjeshmerine e lekures ne drite, pra nuk be mire per ato qe nuk kane mjaftueshem shume i vëmendshem ne kujdesjen e lekures.

Aloe Vera
Aloe Vera eshte e përshtatshme per ato qe kane probleme me lekuren, midis te cilave dhe njollat e diellit. Ju mjafton ti beni masazh me lengun aloe ne zonen e interesuar disa here ne dite rreth 20 minuta. Duke ndjekur kete terapi natyrale per disa muaj, do te vini re nje lloj shtrirje te lekures tuaj dhe ne njollat qe ju kishin dale.

4 Comments

  1. un momentalisht perdor krem me faktor mbrojtes 50 gjate dites qe tmos me theksohen nga plazhi, gjithashtu nje tjeter x eleminimin e tyre por qe e shikoj qe po me ben efekt.them ta provoj dhe kete metode por me duket e bezdisshme disa her ne dite per disa muaj.ishalla me ben pune se esht hera e pare qe me kane dale njolla dhe nuk dija si te veproja

  2. une po te rri ne diell me dalin qukat
    ju lutem me jepni nje maske per parandalimin e tyre.
    ju lutem me ktheni pergjigje. faleminderit

  3. une kam quka ne fytyr njolla kafe qe jan shfaqur nga dielli e kam lekuren te ndjeshme nga dielli dhe me dalin quka cfare mund te bej si mund ti laroj ose te zbehen pak nga ngjyra nese ka mundesi .

  4. kam disa quka ne fytyre dhe fytyra eshte e thate me jepni disa keshilla t kem fytyren sa me t bute

Komento