Tonifikues me mender

Tonifikues me mender

Tonifikues me menderPërbërësit;

½ filxhan me mendër të përvluar

½ filxhan ujë

½ filxhan me gjethe lajthie

Përgatitja;

Për mendren e përvluar;

Vendosni dy lugë me gjethe mendre dhe dy bustina me mender në një tas dhe hidhni më pas filxhanin me ujë të nxehtë. Vendosni mbi tas një pjatë dhe e lini të qëndrojë 10 minuta.

Përgatitja e tonfikuesit; përzieni gjithë përbërësit me radhë dhe vendosni masen e përgatitur në fytyrë. Ju këshillojmë të mbani një copë afër vetës për të fshirë masken pasi do të jetë e lëgshme dhe do rrëshqasë. Këtë maskë mund t’a ruani sa të dëshironi mjafton t’a hidhni në një shishe qelqi dhe t’a lini në frigorifer. Përpara përdorimit ju këshillojmë që  më parë t’a lini në një ambient të ngrohët që t’i ri-kthehet temperatura normale, pastaj tundeni mirë shishen para se të vendosni masen në fytyrë.

Komento