Tonifikues për lëkuren me trendafil

Tonifikues për lëkuren me trendafil

Tonifikues për lëkuren me trendafilPërbërësit;

½ flxhan gjethe lajthi të egër

½ filxhan me gjethe trendafili të thata

5 pinjolla rozmarinë të freskët

Përgatitja;

Në një blender hidhni të gjithë përbërësit me radhë, i lini aty deri sa të përzihen mirë duke e shikuar nëse është krijuar një masë paksa e lëngshme. Vendoseni masken në fytyrë dhe lëreni të qëndroj 10 minuta. Shperlani fytyren me ujë të bollshem dhe lyeni fytyren me krem hidratues.

Gjethet e lajthisë së egër janë një ekstrakt natyral shumë i rëndësishem në krijimin e produkteve kozmetike, si dhe shumë të këshillueshme për organizmin tuaj. Gjethet e lajthisë kanë efekt shumë të mirë në pastrimin e poreve në thellësi. Ju ndihmon të heqni yndyren, make up-in dhe pluhurat e akomuluar gjatë ditës. Sapo të përdorni këtë përbërës do të vëreni që lëkura juaj do të përmirësohet ndjeshem duke i dhuruar asaj një pamje të butë dhe të lëmuar. Ndërsa rozmarina ndihmon në qarkullimin e gjakut në lëkurë.

Komento