Ushqim

Keshilla per Ushqim

Hani salmon për zorrë të shëndetshme!

Të ngrënit salmon me të vërtetë mund të rritë shëndetin e mirë të zorrëve, tregon hulumtimi i ri. Për vite të tëra, shkencëtarët kanë mbrojtur vajin e peshkut, si një mënyrë e mundshme për …

Spinaqin duhet ta hani sa më shpesh, ja pse

Spinaqi është një ndër perimet që ofron shumë të mira ushqyese. Përmban një antioksidant të njohur si acid alfa-lipoik, që shquhet për zvogëlimin e glykozës dhe rrit ndjeshmërinë e …

Mëngjesi që do t’ju bëjë të pavdekshëm

Shkencëtari Ray Kurzweil është një nga më të famshmit në Amerikë. I nderuar me çmimin MIT-Lemelson (një nga çmimet më të mëdha të teknologjisë) dhe me Medaljen Kombëtare të Teknologjisë nga …