Home » Ushqim » Një grusht me fruta të thata për të luftuar dhjamin në zonën e barkut

Një grusht me fruta të thata për të luftuar dhjamin në zonën e barkut

Një grusht me fruta të thata për të luftuar dhjamin në zonën e barkutNjë studim i kohëve të fundit ka treguar se konsumi i një grushti me fruta të thata në ditë mund t’iu ndihmojë të shmangni urinë dhe gjithashtu të reduktoni dhjamin në zonën e barkut.

Ky zbulim për herë të parë vuri në dukje marrëdhëniet mes konsumit të frutave të thata dhe nivelit të lartë të serotonit, një substancë që ul oreksin, rrit lumturinë dhe shëndetin e zemrës.

Publikoje ne:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Print this article!
Tags:
© 2014 Keshilla.NET · RSS · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress