Vaj Kokosi ( Coconut Oil )

kokosi

kokosiI pasur me calcium,vitamine B1,B2,C, fosfor,magnesium duke ndihmuar ne funksionimin e mire te lekures. Perdoret edhe kunder rratheve qe formohen ne fund te syrit, parandalon daljen e rrudhave. Mund te perdoret dhe per forcimin e flokeve 15-30 min para larjes. Cliron stresin. Duke bere nje masazh te lehte tek temthat dhe koka ne forme rrethore, shlodh trurin dhe ul gjendjen e stresit.
Sherben per: Pastrimin e make-up nga fytyra dhe rimelin nga syte qofte dhe waterproof.
Lekuren e thate te permiresohet e gjallerohet.
Trupin te mos ndjeje lodhje.
Nxit qarkullimin e gjakut.
Djegie, acarime e carje lekure.
Kuron mykun tek kembet.
Kuron Egzemen.
Dhuron floke me shkelqim dhe jete.
Siguron mbrojtje per lekuren nga rrezet e demshme Ultra Violet.
Ndihmon ne kontrollin e zbokthit.
Ndihmon ne rast skalpi te thate.
Per bebet. Nese femija ka acarim lekure vaji kokosit eshte ideal per ta qetesuar. Aplikoni direkt ne lekuren e tij cdo dite. burimi:Cleopatra shop

Komento