Xhenxhefili kundër celulitit

Xhenxhefili kundër celulitit

Tashmë po mendon për një kurë efikase që të luftosh celulitin e urryer.

Tani vrapo në kuzhinë dhe përgatit xhenxhefilin, i cili është një aleat mjaft i mirë në luftë kundër celulitit të vjetër, sepse stimulon mikro-qarkullimin.

Merr 2 lugë vaj bajamesh, 4 lugë lëng limoni dhe tre lugë xhenxhefili. Aplikojini në zonat e ftohta dhe në gropat e vogla. Duhet të jesh konstant të paktën për një muaj, rezultati nuk do të vonojë të bëhet i dukshëm, transmeton MIA.

Xhenxhefili është bimë tropikale. Rrënja e tij ka një erë të këndshme, kurse shija është e ëmbël pikante dhe shumë e freskët.

Xhenxhefili mund të përdoret si çaj, si vaj eterik, si mëlmesë, apo të hahet i freskët. Dhe ajo qe është me e rëndësishmja, xhenxhefili nuk ka asnjë efekt anësor.

2 Comments

  1. Ju lutem me masen e pergatitur duhet te lyhen vendet me celulit apo te pihet

  2. Nese skemi vaj bajame amund ta zavendesojm me vaj ulliri

Komento