Home » Shëndetësi » Zbutës për duar me mjaltë dhe vezë

Zbutës për duar me mjaltë dhe vezë

duartPërbërësit;

1 lugë mjaltë

1 të bardhë vezë

1 lugë glicerinë

1 lugë argjile të bardhë

Përgatitja;

Në një tas hidhni një lugë mjaltë të shkrirë, por jo të nxehtë. Merrni të bardhen e vezës, bashkojeni me mjaltin, pastaj shtoni një lugë argjile të bardhë dhe 2-3 lugë glicerinë. Përzieni gjithë përbërësit me radhë dhe me masen e përftuar masazhoni duart për 5 minuta. Shperlani duart me ujë të vakët dhe pastaj fshini ato me peshqir të butë.

Publikoje ne:
  • Postoje tek Kapsit
  • Bookmark tek RuajFaqet
  • Facebook
  • Print this article!
Tags: