Home Ushqim ​Lëngu i sallatës jeshile kundër celulitit

​Lëngu i sallatës jeshile kundër celulitit

​Lëngu i sallatës jeshile kundër celulititLëngu i sallatës jeshile ju ndihmon për të kontrolluar oreksin, pasi ajo ka një efekt zbutës, qetësues dhe analgjezik.

Sallata jeshile është e përkryer për humbje në peshe, sepse përmban pak kalori dhe përqindje të lartë antioksidantësh. Ajo është anti-inflamatore dhe diuretik, duke luftuar celulitin.

Përbërësit që ju nevojiten: 5 gjethe sallatë jeshile, 10 gjethet e majdanoz, 1 filxhan lëng portokalli

Përgatitja është shumë e thjeshtë. Hidhini të gjithë përbërësit në mixer dhe lërini derisa të realizohet një lëng kompakt.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...