Home Shëndetësi 1 gotë e vetme nga kjo pije dhe do hiqni yndyrën e...

1 gotë e vetme nga kjo pije dhe do hiqni yndyrën e akumuluar nga dita e djeshme

Ne kemi një “armë sekrete” që ju mund ta pini para se të shkoni në shtrat.

Kjo pije do të nxisë metabolizmin tuaj dhe do djegë kaloritë ndërkohë që ju jeni duke fjetur.

Receta:
Përbërësit
2 kastraveca
1 limon organik
1 lugë xhenxhefil
1 lugë lëng aloe vera
1 lugë kafe majdanoz
2 gota ujë kokosi

Udhëzime:

Vendos përbërësit në një blender dhe trazojini. Më pas e pini menjëherë!
Pse kjo recetë funksionon Majdanozi është i mbushur me antioksidantë, me vitamina esenciale dhe minerale. Limoni nxit metabolizmin tuaj dhe ndihmon në uljen e toksinave. Xhinxheri gjithashtu nxit metabolizmin tuaj dhe ka disa përfitime të shumta shëndetësore për aparatin tretës.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatë ushqime për pastrimin rrënjësor të mushkërive

Përkujdesja për mushkëritë është një hap i shkëlqyer që mundëson mbrojtjen nga sëmundjet e ndryshme. Në këtë artikull do të mësoni për 7 ushqimet që pastrojnë dhe detoksifikojnë këtë organ të rëndësishëm. Çaji Jeshil Ekspertët rekomandojnë pirjen e një filxhani të ngrohtë me çaj jeshil përpara gjumit. Kjo do të ndihmojë të pastroni organizmin dhe mushkëritë nga toksinat, por edhe të ruajë shëndetin...