Home Këshilla Seksuale 10 mënyra se si ta bëni edhë më të nxehtë këtë verë

10 mënyra se si ta bëni edhë më të nxehtë këtë verë

 10 mënyra se si ta bëni edhë më të nxehtë këtë verëMos u tërhiqni pas kur bëhet fjalë për eksperienca të reja! Për kënaqësi dhe harmoni të plotë, çiftet patjetër duhet të keni diçka më shumë se nevojat e rastit dhe epshit.

Ja 10 këshilla se si ta bëni edhë më të nxehtë këtë verë.

Ndizni pasionin

Këtë verë eksperimentoni pak ekzibicionizëm të shëndetshëm dhe eksitues!

Shkoni në jug
Ju pret një udhëtim i gjatë me makinë nëpër rrugën e pashtruar. Rrëshqitni ngadalë drejt jugut të partnerit dhe bëjeni të kuptojë se gjysma e rrugës për të arritur është shumë, po shumë eksituese.

Ndiz zjarrminë
Fik kondicionerin të paktën për një natë dhe i lini shpirtrat përvëlues të mbështillen me njëri tjetrin dhe pastaj hidhuni bashkë nën një dush të freskët për raundin e dytë.

Në tendë
E ku ka gjë më të bukur sesa të bëhesh njësh me natyrën? Organizoni kamping dhe shijoni kënaqësitë seksuale në gjelbërim. Por, kujdes nga zhurmat!

Në diell
Bëhuni nudistë për një ditë, kërkoni një plazh të izoluar dhe shihni trupat e zhveshur që nxihen ndërsa ju përkëdheleni ëmbël…

Party me Sangrija
Mos e nënvlerësoni pushtetin e alkoolit, organizoni një parti me sangrija për vete dhe partnerin dhe…hidhuni brenda!

Të luash me pompë
Nëse nuk bëni dot seks në plazh, bëjeni kopshtin e shtëpisë një Eden të seksit. Vish kostumin më seksi, luani me të lagura me pompën e ujit ndoshta duke lënë të shihet diçka…shpejt do të keni dëshirë të kaloni te lojërat për më të rritur.

Vazhdo me sportin
Adrenalina ndihmon në stimulimin e eksitimit, shkruan revista class. Hidhuni në ndonjë sport që ju bën t’ju vijnë të dridhura dhe pastaj dorëzojuni gëzimit të çmendur në shtëpi.

Luaj me ushqimin
Përfito nga piknikët dhe darkat me miqtë për të vendosur në meny ushqime afrodiziakë verore si luleshtrydhe, avokado dhe shparguj.

Ndiz me akull
Bëni kuba akulli dhe në vend t’i lëpini përdorini mbi pjesë të ndjeshme si qafa, gjoksi dhe brenda kofshëve për një pasion akulli që zien.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...