Home 2012 June

Monthly Archives: June 2012

Bima e duhanit shërben si vaksinë kundër sëmundjeve

Molekula kundër AIDS, vaksina kundër sëmundjeve, vjen pikërisht nga bima e duhanit, ndonëse ai cilësohet i dëmshëm. Studimet për këtë zbulim po zhvillohen në...

Infarktet parandalohen nga kafeja

Kafeja që nga kohërat e lashta konsiderohet si pije e domosdoshme për njerëzit. Megjithëse cilësohet e domosdoshme gjatë ditës, në bazë të disa studimeve...

Dieta që shkrin kilogramët

Nëse dëshironi të humbni kilogramët e tepërt më shpejt se zakonisht dhe me këtë rast ta pastroni organizmin nga helmet dhe të hiqni shumicën...

Informacione dhe këshilla për të studiuar në Gjermani

Kush kërkon të studiojë në Gjermani, duhet të informohet që në vendin e tij për kushtet e udhëtimit. Zyra Akademike për të huajt verifikon...

Si të kujdesemi për flokë delikate?

Nese dhe ju keni floke te holle, delikat te cilat keputen me lehtesi, e dini mire qe per tu kujdesur per to eshte shume...

Disa arsye pse nuk duhet te teshtini ne publik

Nëse nga një teshtimë virusi mund të prekë 150 persona, atëherë janë plot 150 arsyet pse nuk duhet të teshtijmë në ambiente publike... E në...

Ja pse meshkujt e martuar enderrojne femra te tjera

Ne cdo cift qe te ndodhi fshehurazi ose haptazi, qe lidhja te jete e gjate ose e shkurter; shume e kënaqshme ose ne krize,...

MOST POPULAR

HOT NEWS