Home 2012 August

Monthly Archives: August 2012

Zbulohet geni i lumturise … por e kane vetem femrat

Ai quhet Maoa dhe është geni që ju bën të lumtur. Por juve meshkuj, mos t’ju vijë keq, po t’ju themi se ai ka...

Perse shtatzenia zgjat 9 muaj ?

Nje studim i fundit i realizuar nga disa studiues te Universitetit te Rhode Island, publikuar te henen me nje 27 gusht ne sitin Live...

Buzë të grimuara me dy ngjyra

A janë në trend buzët e grimuara me dy ngjyra? Këtë herë bëhet fjalë për dy ngjyra të ndryshme buzëkuqi. Pikërisht për shkak të veçantisë...

Ushqimi zgjon epshin në shtrat

Ushqimi dhe seksi janë dy kënaqësi të rëndësishme, por janë më së shumti të lidhura ndërmjet vete. Kënaqësia e cila ju përshkon kur në gojë...

Çanta e rënda, dëmtojnë shpinën e fëmijëve

Pasi që jemi duke iu afruar fillimit të vitit të ri shkollor, ekspertët paralajmërojnë që çantat shumë të ngarkuara mund të shkaktojnë dhimbje dhe...

Ngjyrat e ushqimeve, që na e shtojnë oreksin

Ndoshta supa mund të jetë shumë e mirë, por nëse perimet e saj nuk janë të kombinuara bukur për sa u përket ngjyrave, do...

Për kujtesë më të mirë, hani më shumë peshk

Në bazë të shumë hulumtimeve të hulumtuesve holandezë është konstatuar që personat të cilët hanë më shumë se 200 gramë peshk në javë kanë...

MOST POPULAR

HOT NEWS