Home 2014 July

Monthly Archives: July 2014

Çaji i gjelbërt dhe të mirat e tij shëndetësore

Të mirat tjera shëndetësore të çajit të gjelbërt: lufton kancerin ndihmon në stabilizimin e diabetit parandalon sëmundjet kardiovaskulare të mbanë lëkurën tuaj pa akne, duke e bër më...

Make up për mbrëmjet verore

Mbrëmjet e ngrohta të verës janë shumë të favorshme për të dalur me shoqërinë në zhurmën e verës. Sot do ju japim një ide...

Sekretet e gjestit dhe të shikimit

Gjesti është, pas zërit, një nga elementet më të rëndësishëm të artit të të folurit. Gjesti duhet t'i përgjigjet dy kërkesave: para së gjithash.të...

Çfarë është dieta “Dukan”?

Këtë dietë e krijoi mjeku francez Pierre Dukan gati 10 vjet më parë, për të ndihmuar njerëzit obezë. Në bazë të dietës, e cila...

Zhdukni pikat e zeza me domate

Dëshironi ti zhdukni në mënyrë normale pikat e zeza? Pritini domatet në feta të trasha, por duke bërë gjithashtu disa feta të holla për...

Maskë për lëkurë të thatë

Keni lëkurë të thatë dhe kjo gjë ju shqetëson shumë? Tani që koha është më e ngrohtë lëkura e thatë është problematike, duhet mbrojtur...

Maskë me vezë për zhdukjen e akneve

Lëkura me akne gjatë gjithë kohës ju fal pasiguri dhe kjo gjë nuk është aspak e këndshme. Sot do ju ndihmojmë me një trajtim...

MOST POPULAR

HOT NEWS