Home 2016 November

Monthly Archives: November 2016

Lodra për fëmijë nga 12 në 18 muajsh

Vogëlushja juaj vërtet ka filluar të rendë sa andej këndej këto ditë dhe ndërsa vraponi pas trupit të saj të vogël nëpër rrugë ju...

Problemet me placentën

Placenta është organ i cili formohet në murin e brendshëm të mitrës menjëherë pas konceptimit. Përmes placentës, fryti merr materiet ushqyese dhe oksigjenin, ndërsa...

Maska për flokë me birrë dhe banane

Të gjitha femrat duan të kenë flokë të shëndoshë dhe me shkëlqim, pasi flokët luajnë një rol të rëndë- sishëm në dukje. Disa femra...

Shurupi natyral që largon problemet me frymëmarrje

Nëse keni probleme me mushkëri, dhembje të fytit, vështirësi të shkaktuara nga astma, bronkit, apo vetëm ju është shterur zëri, atëherë kjo recetë mund...

Uleni nivelin e sheqerit në gjak, pa ilaçe

Natyra sjell shumë mënyra për të luftuar secilën sëmundje, e një prej tyre qëndron në frutat e malit - në boronica, përkatësisht në degët...

6-të ushqimet e pasura me karbohidrate

Nëse dëshironi të humbni në peshë apo ta mbani nën kontroll peshën që keni, karbohidratet janë gjëja e parë nga çfarë duhet pasur kujdes...

Dallimi midis vezës së bardhë dhe asaj të kuqe, ja cila është më e...

Gjithnjë kemi menduar se vezët e kuqe janë më të shëndetshme dhe falë faktit që ato kushtojnë më shtrenjtë një gjë të tillë e...

MOST POPULAR

HOT NEWS