Home 2017 July

Monthly Archives: July 2017

Mos shkoni në pishina pa i ditur këto prapaskena

Edhe pse pishinat mund të jenë mjaft argëtuese, duhet të keni parasysh edhe rreziqet të cilat mund t’ju kanosin. Shumica e atyre që këtë verë...

Mos gaboni t’i hani farat e qershisë, mund të vdisni

Një baba i tre fëmijëve nga Anglia, ishte dërguar në spital pasi që kishte ngrënë tre fara të qershisë, pa e ditur se ato...

Maska që po çmend Instagramin, do të dukeni 10 vite më të reja

Kur bëhet fjalë për trendet e bukurisë, të gjithë presin të shohin spektakël. Maska e fundit që do t’ju tregojmë vjen nga Koreja e...

Harrojeni aneminë me këtë lëng të shijshëm

Nëse keni probleme me mungesën e hekurit dhe rrjedhimisht aneminë, nuk duhet të kërkoni për medikamente të llojllojshme sepse ekziston një recetë natyrale për...

Keni kujdes! Këto lloj pijesh që konsumoni çdo ditë rrezikojnë t’iu çmendin

Njihet si fakt që sheqeri tek pijet me gaz dhe ëmbëlsirat favorizon obezitetin dhe sëmundjen e diabetit, por a është i dëmshëm për shëndetin...

Zbuloni gjininë e foshnjës vetëm me sodë buke!

Për ta bërë këtë testim, së pari duhet t’i derdhni dy lugë gjelle sodë buke në gotë. Pastaj, duhet të shtoni pak nga urina në...

Pini ujë të ngrohtë çdo mëngjes

Nisja e ditës me një gotë ujë është zakoni më i mirë për shëndetin. Si uji i ftohtë ashtu edhe ai vakët janë të mirë...

MOST POPULAR

HOT NEWS