Home Këshilla të ndryshme 22 vjeçi që peshonte 150 kg tani duket si një tjetër person!

22 vjeçi që peshonte 150 kg tani duket si një tjetër person!

Ai kishte shkuar gjithmonë herët në shkollë dhe prindërit e tij mendonin se fëmija i tyre ishte student shumë korrekt pa e ditur të vërtetën e fshehur.tjetër.

Andy bënte kështu vetëm sa për të arritur i pari në klase në mënyrë që t’i evitonte shikimet e të gjithëve kur ai të hynte tek dera.

Dikur 22 vjeçi peshonte 150 kg por pas një regjimi me ushtrime dhe dieta ai ka rënë në peshë për 77 kg. Tani Andy peshon afër 66 kilogram dhe thotë se ndjehet si një njeri

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...