Home Këshilla të ndryshme 4 mënyra për ta rifreskuar lidhjen tuaj

4 mënyra për ta rifreskuar lidhjen tuaj

4 mënyra për ta rifreskuar lidhjen tuajKur ishte koha e fundit që keni bërë përpjekje për të rifreskuar lidhjen tuaj? Derisa një lidhje romantike nuk kërkon një punë të madhe gjatë tërë kohës, ajo sigurisht se mund të përfitojë nga pak ndryshime pas një kohe.

1. Komunikimi
Të gjithë e dimë që komunikimi është i rëndësishëm. Megjithatë ai ka të bëjë me më shumë gjëra sesa qëndrimi me njëri-tjetrin. Nëse nuk keni mënyra dhe orare të caktuara për të biseduar për çështjet dhe problemet tuaja, është koha të mendoni për diçka të tillë.

2. Mesazhet 
Kjo mund t’ju tingëllojë fëmijërore, por në fakt është një gjest shumë i këndshëm. Mund të lini një mesazh qesharak dhe romantik të shkurtër, diku mes rrobave të tij, apo në valixhen e tij të punës. Edhe pse mund të mos e besoni, kjo funksionon duke ju kthyer në zjarrin e dashurisë, që e kishit në fillim.

3. Ndryshimi i pamjes 
Kur ka qenë hera e fundit që keni bërë një ndryshim në pamjen tuaj? Merrni një iniciativë të tillë dhe përgatisni diçka të shijshme. Bëni një ndryshim në pamjen tuaj dhe vishuni bukur, në mënyrë që ta befasoni kur të kthehet në shtëpi.

4. Kujtimet 
Kujtoni ato momente të bukura që keni kaluar dhe përsërisni aktivitetet, që ua kanë dhuruar ato. Kjo do të japë një rezultat shumë pozitiv, duke ju bërë të kaloni bukur. Nuk do të pendoheni.

Burimi: Telegrafi.com

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...