Home Modë & Estetikë Hiqni pikat e moshës, rrudhat, pikat e zeza, yndyrën e tepërt në...

Hiqni pikat e moshës, rrudhat, pikat e zeza, yndyrën e tepërt në fytyrë dhe zbardhni lëkurën tuaj në një javë

Në këtë artikull, ne do t’ju paraqesim një mënyrë super të natyrshme për të marrë lëkurë të butë, të përsosur. Është një maskë shtëpie dhe është e shkëlqyer për lëkurën tuaj.

Pika të moshës

Vendet e errëta dhe pikat e moshës shfaqen në zona të pazakonta të lëkurës, duke përfshirë edhe fytyrën tuaj. Problemi mund të përkeqësohet nga faktorët e mjedisit, ekspozimi i diellit, mosbalancimi hormonal dhe zgjedhja e varfër e jetesës.

Tërshëra dhe limoni ju japin lëkurë më të qartë në vetëm një javë

Tërshëra është e shkëlqyer për florën e zorrëve, por është gjithashtu e mirë për lëkurën tuaj. Është një pastrues i madh. Tërshëra pastron poret dhe thith gjithë pluhurin dhe mbeturinat.

Lëkura në fytyrë do të jetë më e pastër se kurrë.

Lëng limoni heq njollat e moshës dhe pikat e zeza, ndriçon lëkurën tuaj, dhe eliminon tejkalimin e vajit të lëkurës. Ajo mbyll poret tuaja natyrshëm, duke parandaluar që papastërtitë të mos hyjnë në to.

Limonat janë të pasura me vitaminë C që është një antioksidant i fuqishëm. Gjithashtu bën vijat dhe rrudhat më pak të dukshme, sepse stimulon prodhimin e kolagjenit.

Këto janë një kombinim i shkëlqyer. Ata pastrojnë lëkurën tuaj tërësisht, dhe rezultatet do të shfaqen menjëherë.

Përbërësit:

1 limon i madh, lëngu i tij

tërshërë

Përgatitja:

Përzijini këta përbërës derisa të përfitohet një përzierje homogjene. Pastroni fytyrën para se të aplikoni maskën.

Lëreni maskën në fytyrë për të paktën 20 minuta. Lajeni me ujë. Ju do të vini re se pikat e moshës, njollat ​​e errëta dhe pikat e zeza do të fillojnë të zhduken shumë shpejt!

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Shtatzënë në kohë coronavirusi: Ç’duhet të dini

Shtatzënia në kohë pandemie, sigurisht që shoqërohet me frikë dhe dilema më të mëdha se ato në kohëra normale Shumë vajza/gra presin të sjellin në jetë fëmijët e tyre në një kohë kur e gjithë bota është izoluar nga frika e përhapjes së coronavirusit. Edhe në vende shumë të zhvilluara shtatzënat po konsiderojnë sërish lindjen nga shtëpia për të shmangur një...