Home Udhëtim & Turizëm 5 plazhet më të bukura në Shqipëri

5 plazhet më të bukura në Shqipëri

Të gjithë jemi të ndërgjegjshëm për rëndësinë jetike të turizmit në ekonominë shqiptare.

Para disa vitesh personalisht kam shkruar për neglizhencën e qeverive shqiptare në organizimin e këtij sektori të ekonomisë. Gjithashtu për t’u përshëndetur është nisma e qeverisë për të promovuar turizmin me anë të spoteve publicitare në CNN.

Por, sot më ra në dorë një video që bënë një klsaifikim të 5 plazheve më të mirë në Shqipëri. I kërkova autorit nëse ka ndonjë shkrim që mund t’a shoqëroj vidon.

Ajo që bënë autori Fatmir Mehmeti është përpjekja për tërhequr vëmendjen tek plazhet tona. Ajo i drejtohet vetë turistëve shqiptar nga të gjitha trevat trevat.

Është një kënaqësi tek dëgjon që shqiptar nga Kosova, Maqedonia apo Mali i Zi i kalojnë pushimet në plazhet e bukura shqiptare. Le të ndikoj kjo viedo për t’i provuar secili nga ne këto 5 plazhe dhe secili mund të bëjë klasifikimin. Në fund të fundit të gjithë plazhet dalin “kampionë” kur dikush i provonë. YllPress.com e ka botuar për herë të parë videon si propozim i autorit, të cilin e falenderojmë, mirëpo po ua sjellim edhe njëher për kënaqësinë tuaj.5 plazhet me te bukura ne Shqiperi Shikim të këndëshëm!

httpv://www.youtube.com/watch?v=yqhUQcVNP0c&feature=player_embedded

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...