Home Këshilla të ndryshme 5-së këshilla për të ulur kolesterolin

5-së këshilla për të ulur kolesterolin

5-së këshilla për të ulur kolesterolinKëto janë pesë këshilla për të ulur kolesterolin:

1-Për të ulur përqindjen e lartë të kolesterolit nuk duhet të pini cigare dhe nëse pini, mundoheni ta ulni numrin e tyre deri sa ta ndaloni krejtësisht.

2-Merruni me ushtrime fizike në mënyrë të rregullt. Mbani një peshë ideale.

3- Favorizoni më tepër konsumin e peshkut se sa të mishit.

4-Përdorni më shumë vajin e ullirit se sa gjalpin në përgatitjen e vakteve.

5-Kujdes me ëmbëlsirat e ndryshme, sepse bëhen gjithnjë me shumë vezë, po ashtu duhet të largoni nga ushqimet tuaja gjalpin, djathin, sallamet e ndryshme.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...