Home Shëndetësi 5-vjeçarit i shfaqen puçrra misterioze në trup, nëna hyri në Google dhe...

5-vjeçarit i shfaqen puçrra misterioze në trup, nëna hyri në Google dhe kuptoi gabimin e mjekut

Ndërsa temperaturat në Tokë po rriten çdo vit e më shumë, numri i insekteve dhe rriqrave rritet bashkë me to.

Sipas një studimi amerikan për shembull, sëmundjet që vijnë nga rriqrat janë trefishuar gjatë 15 viteve të fundit.

Pa marrë parasysh se sa shumë ekspertët na këshillojnë që të veshim pantallona të gjatë dhe bluza me mëngë të gjata, nuk është lehtë që t’i ndjekësh gjithmonë këto këshilla gjatë muajve të nxehtë të verës.

 

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ilaçi i lashtë i gjyshes që shëron gjithçka

Sot do t’jua tregojmë recetën e një ilaçi tradicional gjerman i cili është përdorur për trajtimin e shumë sëmundjeve të ndryshme. Ky ilaç i përket mjekësisë alternative, ndërkaq thuhet se i trajton infeksionet, lodhjen, gripat, kolesterolin, arterosklerozën, etj. Gjithashtu është tejet fitimprurës për rastet e gurëve në veshka. Ilaçi fantastik natyral është i suksesshëm edhe në pastrimin e toksinave nga trupi dhe...