Home Këshilla të ndryshme 6 ilaçe shtëpiake kundër kollës

6 ilaçe shtëpiake kundër kollës

6 ilaçe shtëpiake kundër kollësJeni lodhur e mërzitur nga kolla gjatë gjithë dimrit? Por, edhe për kollën ka ilaç, madje natyral. Porsa t’i ndieni simptomat e para të kollës, shërojeni me këto përgatitje shtëpiake që jua paraqesim më poshtë

SHURUP NGA MJALTI

Mjalti e zbut fytin dhe ndihmon në eliminimin e viruseve dhe baktereve Përbërësit: Lëng i 1 limoni 1 lugë mjaltë (25 gr) 1 lugë vaj kokosi (15 gr) Përgatitja: Së pari, shtrydhni lëngun nga limoni dhe e vendosni në një enë. Më pas, shtoni mjaltin dhe vajin e kokosit. Përzieni mirë dhe pini dy herë në ditë.

ÇAJI NGA BIMA ANIS

Me shijen e saj që lë gjurmë, anisi është një ilaç shtëpiak, që trajton dhimbjet në fyt dhe kollën Përbërësit: 2 lugë fara anisi (20 gr) 1 gotë ujë (250 ml) Përgatitja: Së pari, bluani farat e anisit dhe i hidhni në një enë. Pastaj, shtoni ujin dhe e vloni, për 15 minuta. E hiqni nga pllaka dhe e lini të qëndrojë edhe për 5 minuta. E përzieni para se ta pini, mund t’i shtoni edhe mjaltë.

SUPË ME QEPË

Sikurse dhe hudhra, qepa është antiseptik i mirë, kundër kollës, gripit dhe ftohjeve Përbërësit: 2 litra ujë 1 kg qepë 8 lugë mjaltë (200 gr) 2 gota sheqer (400 gr) Përgatitja: Së pari, hidheni ujin në një enë dhe e vloni. Më pas, qëroni dhe nxirrni lëngun nga qepët. Më pas, shtoni qepët, mjaltin dhe sheqerin në ujin tashmë të vluar. Më pas, i zieni bashkë edhe për 15 minuta dhe e hiqni nga pllaka. E lini të ftohet, e përzieni dhe e ruani në një gotë apo shishe me kapak. Merrni nga tri lugë në ditë.

SUPË ME SHEQER DHE HUDHËR

Hudhra është një antiseptik i shkëlqyeshëm që ju ndihmon kundër kollës Përbërësit: 1 gotë ujë (250 ml) 2 thelpinj hudhër 3 lugë sheqer (30 gr) Përgatitja: Së pari, qëroni thelpinjtë e hudhrës dhe i shtypni. Së dyti, ujin e derdhni në një enë dhe e ngrohni me hudhrën dhe sheqerin. Pastaj, e lini të vlojë për 15 minuta dhe e hiqni nga pllaka. Kur të jetë ftohur, e konsumoni.

ÇAJ NGA FIKU

Ky fryt i shijshëm ka veti të shumta shëruese dhe ofron vlera të larta ushqyese Përbërësit: 3 fikë 1 gotë ujë (250 ml) Përgatitja: Së pari, qëroni fikun dhe nxirrni brendësinë. Më pas, e vendosni në një enë me ujë dhe e zini për 10 minuta. Në fund, e hiqni nga zjarri dhe e lini të qëndrojë për 5 minuta. E përzieni dhe e pini sa më të nxehtë që mundni.

ÇAJ ME KANELLË DHE XHENXHEFIL

Të dy përbërësit njihen për shijet e tyre unike. Ky kombinim ju sjell ilaçin kundër kollës Përbërësit: 1 gotë ujë (250 ml) 1 lugë xhenxhefil të bluar (10 gr) Kanellë pluhur (10 gr) 1 lugë thelpinj hudhër (10 gr) 1 lugë mjaltë (25 gr) Përgatitja: Së pari e vloni ujin. Kur ta ketë arritur pikën e vlimit, shtoni xhenxhefilin, kanellën dhe thelpinjtë e hudhrës. Më pas, le të zihen edhe për 15 minuta, më pas e hiqni nga pllaka. E mbuloni dhe i shtoni mjaltin. E pini në mëngjes dhe mbrëmje.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...