Home Këshilla Seksuale 8-të fakte interesante për gjoksin

8-të fakte interesante për gjoksin

8-të fakte interesante për gjoksinAto janë simbol i feminitetit dhe meshkujt i duan.

Megjithatë, gjoksi ka disa të fshehta.

-Tipologjia e thithkave: E dini që ka pesë tipe të thithkave? Të rrafshëta, të spikatura, të shkurtra, të gjata dhe të zhytura.

-Gjoksi rritet gjatë seksit: Sipas shkencëtarëve, gjatë kontaktit seksual, gjoksi mund të rritet deri në 25 përqind.

-Madhësi të ndryshme: Eshtë krejt normale që një gjoks të jetë më i madh se tjetri. Zakonisht gjoksi i majtë ka më shumë volum. Se pse ndodh kjo, nuk e di askush.

-Gjoksi i meshkujve: meshkujt kanë thithka pasi çdo embrion është femëror në javët e para. Më pas krijohet testosteroni dhe nisin të zhvillohen karakteristikat e seksit mashkull.

-Orgazma e thithkave: Sipas një studimi të revistës së meshkujve “Men’s Health”, 29 përqind e të gjitha femrave thonë se kanë kaluar të paktën një orgazmë gjatë stimulimit të thithkave.

-Operacioni më i preferuar: Zmadhimi i gjoksit vazhdon të mbetet operacioni plastik më i preferuar për femrat. Më pas vjen heqja e dhjamit.

-Rekordi për madhësinë- Amerikania Annie Hawkins- Turner ka gjinjtë natyralë më të mëdhenj në botë. Me një gjoks me diametër 203 centimetër, ajo ka sytjenat më të mëdhaja në botë.

-Pozicioni i gjumit: Nëse flini me bark, atëherë gjoksi juaj nis të ndryshojë formën. Më e mira për gjoksin është që të flini në anë.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Sallata marule, aleatja më e mirë për t’u dobësuar, lehtësuar stresin dhe për të fjetur 8 orë rresht

Është mbretëresha e sallatave, por është gjithashtu një burim i shkëlqyeshëm i ushqyesve dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore: kjo është arsyeja pse sallata marule nuk duhet të mungojnë në dietën tuaj. Pavarësisht se konsumohet shpesh për dietë, sallata marule është në të vërtetë një ushqim me veti të shumta terapeutike. Sallata marule është në dispozicion gjatë gjithë vitit, me...