Home Ushqim Aloe vera dhe mjalte

Aloe vera dhe mjalte

Lengu i bimes Aloe Vera eshte mjaft i mire per te gjithe ata qe jane te semure nga leuçemia.

Aloe Vera ka dhene efekt te mire ne infeksionin ne gjak. Per pergatitjen e kures nevojiten 900 gr leng nga kjo bime dhe 100 gr mjalte. Masa e perftuar duhet te pihet 3 here ne dite nga 100 grame per çdo vakt. Mjekimi me kete kure duhet te zgjase 2 deri ne 3 muaj.

Edhe Aloe Vera ne forme xheli sherben per kurimin e semundjes. Xheli perzihet me 300 grame vodka. Lihen ne qetesi per 5 ore dhe dhe pihet 3 here ne dite nga 50 miligrame para buke.

Kura vazhdon per 2 muaj me radhe deri ne permiresim te dukshem te shendetit.

Nje tjeter kure eshte edhe perzierja e veres me Lule Basani. Kjo kure ka dhene rezultate te mira, por paralel me kete duhet te merrni bri kau, qe duhen djegur deri sa te mbetet hiri.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...