Home Këshilla të ndryshme Aplikoni për 30 ditë vazelinë në gjoks, rezultati është surprizues

Aplikoni për 30 ditë vazelinë në gjoks, rezultati është surprizues

Aplikoni për 30 ditë vazelinë në gjoks, rezultati është surprizuesMesoni disa truke për përdorimin e Vaselinës. Vaselina është një produkt natyral deh ju sjell shumë të mira për lëkurën, flokët dhe thonjtë.

Ja disa arsye pse duhet ta përdorni atë çdo ditë.
-Dëshironi të keni bërryla të butë atëherë aplikoni vazelinë dhe pjesa e ashpër e lëkurës do të rigjenerohet. -Përdorni vazelinët për të shëruar buzët e acaruara nga i ftohti.

-Aplikoni vazelinë në gjoksin tuaj për një muaj. Ndihmon në forcimin e lëkurës dhe eleminimin e strijave të krijuara nga ndryshimet në peshën trupore. -Aplikoni vazelinë në qerpikët tuaj 30 minuta para se të shkoni në shtrat. Kjo do të bëjë qerpikët tuaj të gjatë dhe të plotë. -Masazhoni këmbët tuaja me vazelinë çdo natë para se të shkoni për të fjetur. Kjo do të bëjë këmbët tuaja ndjehen të qeta dhe të buta.

-Ju gjithashtu mund të përdorni vazelinë si një produkt për heqjen e make-up. Në një copë të pambuktë vendosni vazelinën dhe fshini butësisht make-up nga lëkura juaj.

-Gjatë ditëve të ftohta dhe dimrit aplikoni vazelinë në lëkurën tuaj duke shmangur kështu acarimin e saj.

-Aplikoni vazelinë në faqet tuaja dhe ju do të dukeni më e re.
-Aplikoni vazelinë në vetullat tuaj, për të rregulluar vetullat e shpupuritura. Gjithashtu vazelina iu jep ngjyrë më të erët vetullave tuaja. -Nëse kini flokë të ashpër dhe pa shkëlqim ju mund të aplikoni vazelinë. Merni pak vazelinë dhe aplikojeni atë si xhel, por në sasi më të reduktuar.

-Aplikoni vazelinë pas depilimit duke lënë lëkurën tuaj të butë. –

Aplikoni vazelinë në pjesën e ballit dhe veshëve kur lyeni flokët me bojë. Kjo do ju ndihmojë të shmangni acarimin e lëkurës, djegien, por dhë mbetjen e shenjave nga boja. -Doni që aroma e parfumit tuaj të zgjatë më shumë. Aplikoni vazelinë në zonën ku hidhni aromën.

-Vazelinë është gjithashtu shumë e dobishme në qoftë se keni probleme me puçrra në fytyrë. Ajo ndihmon në bllokimin e poreve. -Lyeni thonjtë tuaj me vazelinë duke i bërë më të fortë, me shkëlqim.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Ja pse nuk duhet të hani banane me stomakun bosh

Shpesh në mëngjes që të mos dalim me stomakun bosh nga shtëpia, marrim një banane, që na tingëllon si opsioni i përsosur. Është e shëndetshme, ushqyese dhe do të japë energji, që për mëngjes është shumë e nevojshme. Mirëpo, sipas nutricionistëve, çuditërisht, banania është një nga ushqimet më të këqija për t’u konsumuar për vaktin e mëngjesit. Pavarësisht se përmbajnë kalium,...