Home Këshilla të ndryshme Arsyeja e çuditshme përse gratë heqin dorë përfundimisht nga seksi!

Arsyeja e çuditshme përse gratë heqin dorë përfundimisht nga seksi!

Seksi mbase ka evoluar me kalimin e kohës, sidomos me jetën moderne të mijëvjeçarit të ri.

Rreth 35 për qind e  grave të moshës 28-58 vjeç heqin dorë nga seksi, kjo sipas

The Sun’ po ndodh për shkak të një numri të madh të faktorëve.  Stresi është një ndër faktorët kryesorë përse femrat po i thonë “jo” marrëdhënieve seksuale.

Kështu mund të krijohet gjendja shëndetësore e njohur si ‘vaginismus’ apo dhimbja e muskujve të vaginës.

Muskujt mblidhen dhe nëse tentoni penetrimin me dhunë, apo përdorni një lodër seksi, dhimbja do të jetë e tmerrshme. Gjithashtu, nëse pas kësaj përvoje vendosni  një tampon, duhet menjëherë të shkoni të vizitoheni tek gjinekologu, pasi dhimbja mund t’iu shkaktojë pasoja më të mëdha.

Kjo gjendje mund të shkëpusë komplet dëshirën seksuale tek gratë si dhe ul besimin e saj në dhomën e gjumit. Nga ana tjetër, ul shancet për të mbetur shtatzënë./Living/

 

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...