Home Shëndetësi Balsam për flokët me vaj bajame, mjaltë, qumësht dhe gjalp kakao

Balsam për flokët me vaj bajame, mjaltë, qumësht dhe gjalp kakao

Balsam për flokët me vaj bajame, mjaltë, qumesht dhe gjalp kakao.
Për të pregatitur balsamin duhen:
1 Lugë Supe me mjaltë Organik
4 Lugë Supe me qumësht natyral
1 Lugë Supe Vaj Bajame
1 Lugë Supe Gjalp Kakao

Ngrohni një lugë supe me vaj bajame në një enë.
Pasi të ngrohet shtoni 1 lugë supe me mjaltë organik.
Shtoni një lugë supe me gjalpë kakao (100%natyral).
Ne fund Shtoni Qumeshtin dhe perziejini per 60 sekonda ne temperature mesatare deri sa masa te behet homogjene.

-Mjalti është perfekt për flokët të thatë, por edhe për të larguar yndyrnat e tepërta të flokut.
-Qumështi ka cilësi antibakteriale, mbrojtëse, pastruese dhe nuk dëmton flokun.
-Vaji i Bajames eshte vaj i pasur me vitamina B,E dhe F.
-Gjalpi i kakos eshte nje zbutes i paster natyror i jep elasticitet dhe e forcon flokun.

Aplikojeni ne vend te balsamit ne floke te shtrydhura mire, mbajeni për 15 minuta dhe shpëlajini si zakonisht. burimi:Cleopatra shop

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Arsyet përse ju lotojnë sytë, zgjidhjet për secilin rast

Lotët janë të rëndësishëm për shëndetin e syve. Ato i lubrifikojnë ato, i ushqejnë dhe mbrojnë shëndetin e tyre. Lotët përbëhen nga uji, sekrecione të ndryshme, vajra yndyrorë dhe mbi 1,500 proteina të ndryshme. Shkarkimi i tyre nëpërmjet të qarës është shumë e shëndetshme për organizmin. Lotët prodhohen nga gjendrat sipër syve dhe nën qepalla. Një ndër funksionet e tjera...