Home Shëndetësi Balsam për flokët

Balsam për flokët

maskePërbërësit
– 1 lugë çaji me mjaltë
– 250 ml ujë të ngrohtë
– 3 lugë çaji me uthull frutash
(këta përbërës janë për flokë gjysmë të gjatë)

Aplikimi
Shkrini mjaltin në ujin e ngrohtë. Kur mjalti te kete shkrirë hidhni uthullen.
Me masën e krijuar aplikoni skalpin e kokës e deri në gjatësinë e flokëve për pak minuta.
Më pas shpëlajeni me ujë të bollshëm. Floku do të shkëlqejë dhe do të bëhet më i lehtë për t’u krehur.
(balsami duhet përsëritur dhe pas disa herësh do të merrni rezultatin 100%)

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...