Home Shëndetësi Banania zgjidhja e problemeve tuaja

Banania zgjidhja e problemeve tuaja

Banania zgjidhja e problemeve tuajaE për çfarë ju nevojitet botoksi kur keni banane? Po, po kjo është e vërteta ju mund të përdorni bananen si një produkt natyral për të përgatitur receten tuaj të bukurisë. Një maskë zbutëse dhe lëmuese e cila do të trajtojë dhe rigjenerojë lëkuren e fytyrës në thellësi.

Mjafton të merrni një banane mesatare, t’a bëni pure dhe t’a hidhni në pjatë. Me banane lyeni krejt fytyren dhe pjesën e qafës. E lini trajtimin të qëndrojë 10-20 minuta dhe pastaj e shperlani me ujë të ftohtë. Përgatiteni dhe trajtoni fytyren me këtë recetë të pakten 2 herë në javë, dhe brenda pak kohësh do të vëreni një ndryshim goxha befasues. Gjithashtu, ju kujtojmë që gjatë këtij trajtimi ju mund të përdorni lëkuren e bananes për të zbardhuar zmaltin e dhëmbëve. E vetmja gjë që duhet të bëni është që me pjesën e brendshme të lëkurës së bananes të masazhoni sa më shpesh dhëmbët. Pak nga pak do vëreni që zmalti i dhëmbëve do jetë më i bardhë, ashtu siç keni dëshiruar gjithmonë.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...