Home Shëndetësi Banjo me qumësht

Banjo me qumësht

banjoPërbërësit;

1 lugë rozmarinë e tharë

1 lugë mente e thatë

1 filxhan me të tul portokalli

2 filxhana ujë të zier

1 kuti e vogël me qumësht pluhur.

Përgatitja;

Një nga sekretet më të mëdha të  bukurisë që nga kohrat e lashta, të cilësur si trajtimi më relaksues ndër vite është dushi me qumësht. Lexoni pak receten, dhe thjeshtë provojeni njëherë, efekti fantastik është i garantuar dhe lëkura juaj do të pelqehet nga të gjithë. Hidhni ujin e nxehtë mbi petalet e rozmarinës, menten dhe portokallin dhe lërini të qëndrojnë aty deri sa të ftohet. Hidhni masen me qumësht tek vaska juaj me ujë të nxehtë. Futini në maskë dhe relaksohuni për 10 minuta. Heqni trajtimin me qumësht dhe vazhdoni trajtimin tuaj të preferuar, me vaj bajameje, ulliri apo sezami.

KËSHILLA TË NGJASHME

TË TJERA

Sallata marule, aleatja më e mirë për t’u dobësuar, lehtësuar stresin dhe për të fjetur 8 orë rresht

Është mbretëresha e sallatave, por është gjithashtu një burim i shkëlqyeshëm i ushqyesve dhe ofron përfitime të shumta shëndetësore: kjo është arsyeja pse sallata marule nuk duhet të mungojnë në dietën tuaj. Pavarësisht se konsumohet shpesh për dietë, sallata marule është në të vërtetë një ushqim me veti të shumta terapeutike. Sallata marule është në dispozicion gjatë gjithë vitit, me...