Home Modë & Estetikë Bëhu me flokë me këtë mask

Bëhu me flokë me këtë mask

Bëhu me flokë me këtë maskKa shumë produkte për kujdesin dhe rritjen e flokëve, por ata janë shumë të shtrenjta dhe nuk japin efekte shumë pozitive.

Nisur nga kjo arsye, janë të shumtë edhe produktet natyrore që ideohen, testohen dhe provojnë efekt të zbuluar nga njerëz të rëndomë, ose të lëmisë. Një produkt i tillë ka bërë “zhurmë” të madhe këto ditë.

Është një recetë e re për rritjen e flokëve.

Në një periudhë të shkurtër kohe, duke përdorur këtë ilaç, flokët tuaj do të rigjenerojë në mënyrë të konsiderueshme.Dhe receta është e thjeshtë dhe mund ta bëjë secili nga lexuesit.

Përbërësit:

½ gotë birrë

½ banane

Një lugë gjelle mjaltë organik

Një e verdhë veze

Vendosni të gjithë përbërësit në një enë dhe përziejini ato mirë.

Më pas atë maskë shpërndajeni në vendet e “prekura”, pra me më p akë flokë në kokën tuaj. Ky përbërës shpërndahet me dorë, duke i bërë një masazh të lehtë. Nëse përzierja fillon të depërtojë në lëkurë, ju do të ndjeni një ngrohtësi të lehtë dhe kjo vërteton efektin e maskës. Vendoseni këtë recetë në kokën tuaj një herë në 7 ditë.

TË TJERA

Çfarë duhet të dini që të parandaloni sëmundjen e diabetit

Simptomat më klasike të diabetit janë lodhja, urinimi i shtuar, etja dhe uria e tepruar. Por ka edhe disa simptoma të tjera që mund të jenë shenja paralajmëruese, që janë më pak të dukshme. Periodontiti Periodontiti është një sëmundje e mishrave të dhëmbëve, që mund të shkaktojë lirimin ose rënien e tyre. Kjo sëmundje është dy deri në tre herë më e...