Home Ushqim Boronica një aleat i shëndetit tonë

Boronica një aleat i shëndetit tonë

Boronica një aleat i shëndetit tonë

Për shkak të vlerave të mëdha ushqyese që përmban, boronica preferohet si njëri nga ushqimet kryesore që duhet ta kemi në dietën ditore, edhe si fryt, por edhe si lëng natyral.

Gjatë studimeve është vërtetuar se boronica ka veti anti kancerogjene, anti inflamatore, ndikon pozitivisht në tru, ndihmon në kujtesë, ka ndikim kundër plakjes, ndihmon në sistemin kardiovaskular duke ndihmuar në stabilizimin e presionit të gjakut dhe vlerave pozitive të kolesterolit.

TË TJERA

Rreziqet e fshehura të proteinës pudër

Mund të përmbaj sheqer, kalori dhe kimikate toksike. Të gjithë të pasionuarit pas palestrës në ndonjë pikë vendosën të kthehen drejtë proteinës pudër për rezultate më të mira dhe të shpejta në përmirësimin e shëndetit. Kjo pasi që proteina është esenciale për të formësuar dhe mbajtur në formë muskujt, për të forcuar eshtrat, për të rritur energjinë etj. Shumë të rritur nuk...